Gyulai Városbarátok Köre

Orosz diplomaták Gyulán PDF Nyomtatás E-mail

Háromnapos látogatásra városunkba érkezett az Oroszországi Föderáció Kereskedelmi Képviselete vezető helyettese Vadim Kosztomarov, és az Információs Központ tanácsadója Vladimir Mikhaylov. A vendégeket Sebestyén Imre a Könnyűfémöntő és Betonelemgyártó Kft. ügyvezető igazgatója, a Gyulai Városbarátok Köre pártoló tagja látta vendégül Gyulán. Az orosz kereskedelmi képviselet vezetőit Gyula város nevében először Durkó Károly tanácsnok, a városbarátok elnöke köszöntötte 2007. szeptember 20-án este. Másnap délelőtt az orosz vendégeket fogadta a város teljes vezetése – Perjési Klára polgármester, Szabó Árpád és Galbács Mihály alpolgármesterek, Durkó Károly tanácsnok, de a Gyulai Kistérség vezetői, tanácsadói, valamint a többi helyi cég vezetője is ott volt a találkozón. Az orosz vendégek felajánlották közreműködésüket abban, hogy segítenek befektetőket, kereskedelmi, sőt akár idegenforgalmi partnereket találni a gyulai vállalatok számára. Szó volt a kulturális kapcsolatok elmélyítéséről is. Az igények felmérése után városunk promóciót készít arról, kik miben keresnek partnereket Oroszországban a kereskedelmi képviselet, és az internet segítségével. Lehet jelentkezni!